G5 Masajı Nedir ?

Selülit ve bölgesel yağlanmaya bağlı cilt problemlerinin ortadan kaldırılmasında uzun yıllardır kullanılan G5 masajı, bilinen en zararsız cilt uygulamaları arasında yer alıyor. Uygulandığı bölgeden herhangi bir kızarıklık, yara veya ısıya bağlı tahriş oluşturmayan G5 masajı yöntemi, titreşim sayesinde sıkılaştırma ve yağ yakma prensibine dayanıyor. İyi bir cilt bakım uygulaması olmasının yanında, G5 masajı, kas dokusu üzerinde yer alan laktik asit miktarını düşürme özelliği ile de ödem giderilmesi ve kas spazmı tedavilerinde de sıkça tercih ediliyor.

G5 Masajı Nasıl Uygulanır ?

G5 masajının uygulanabilmesi için, G5 adı verilen özel bir cihazdan faydalanılır. G5 cihazı, döner bir başlığa sahiptir ve bu başlığın uç kısmında cilt tipine ve masajın uygulanacağı bölgeye özel olarak tasarlanmış masaj başlıkları kullanılır. Masaj başlıkları ise genellikle plastiktir ve uç kısmında, cilt üzerinde titreşim oluşturmayı sağlayan çıkıntılar bulunur. Genellikle bacak ve kalça bölgesinde kullanılan G5 masajı, uygulandığı bölgede yağ yakımını artırarak sıkılaşma elde edilmesini sağlar. Ayrıca selülitli bölgelere uygulandığı zaman, ilginin bölgenin sıkılaşmasını sağlayarak selüliti ortadan kaldırır.

G5 masajının uygulandığı bir diğer alan ise bölgesel zayıflamadır. Her ne kadar tek başına kullanılmasa da, soğuk lipoliz ve lenf drenajı gibi bölgesel zayıflama süreçlerinde, G5 masajına da yer verilir. G5 masajı kişiye özeldir. Vücut tipine ve mevcut duruma göre bireylere uygulanması önerilen seans sayısı 10 ile 20 arasında değişir. Her bir seans süresi ise 15 ile 25 dakika arasındadır. G5 uygulama öncesi ve sonrası yapılacak olan bazı masaj ve egzersizler ise işlemden alınan verimi ciddi oranda artırabilir.

G5 Masajı Avantajları

• Selülit oluşumunu engeller, mevcut selülitlerin giderilmesini sağlar.
• Uygulanan bölge üzerinde yağ yakımını hızlandırarak sıkılaşmayı sağlar.
• Herhangi bir ısı cihazı, lazer ve radyo frekansı kullanılmadığından ötürü tamamen zararsız ve acısızdır.
• Kaslar üzerinde kan dolaşımını artırarak rahatlama sağlar.
• Ödem probleminin giderilmesine yardımcı olur.
• Cilde esneklik kazandırır.
• Bölgesel zayıflama uygulamalarına destek amaçlı uygulandığında, yapılan işlemin çok daha verimli bir hal almasını sağlar.