Velashape Teknolojisi

Velashape radyofrekans enerjisi, kızıl ötesi ışınlar ve vakumlayarak mekanik mesajı birleştiren teknolojidir. Yağ ve bağ dokusunu kısa sürede 40 ile 42 derecede ısıya ulaştıran bu uygulama yağ dokusunda azalmaya yardımcı olurken yeni kaliteli kollojen ve elastinin oluşmasını sağlar. Selülit görüntüsü ve vücut şekillendirmede velashape teknolojisini kullanan kişilerde yapılan seanslar sonrasında günlük yaşamda bir aksama olmaz. Bunun en önemli sebeblerinden biri, velashape teknolojisinin cerrahi bir uygulama olmamasıdır. Velashape genellikle en az 6 en fazla 12 seans yapılmaktadır.

Seansların sıklığı yağ ve kas analizi alındıktan sonra uzman tarafından belirlenir. Değişmez kural iki seans arasında en az 5 en fazla 10 gün geçmesi gerekir.

Velashape uygulaması için kişinin 18 yaş ve üstü olması, vücudunun herhangi bir yerinde platin olmaması , geçmişinde kanser tadavisi görmemiş olması,diyabet ve ağır kalp hastası olmaması gereklidir. Velashape yöntemi Amerika merkezli fda tarafından klinik çalışmaları yapılarak resmi olarak herhangi bir olumsuz yan etkisinin olmadığı onaylanmıştır.